Opština Tivat podržala organizaciju međunarodne vježbe na temu zemljotresa

08 sep 2021

- Sastanak sa Direktoratom za zaštitu i spašavanje i partnerima iz 14 evropskih institucija povodom realizacije projekta BALANCE -

 

Čelnici Opštine Tivat sastali su se juče sa Direktoratom za zaštitu i spašavanje Ministarstva unutrašnjih poslova Crne Gore i partnerima iz 14 evropskih institucija i organizacija povodom realizacije projekta BALANCE – Upravljanje zemljotresima većih razmjera na zapadnom Balkanu kroz zajedničke aktivnosti prekogranične saradnje.

Ovaj prvi u nizu susreta fokusirao se na plan projekta da se naredne godine održe štabne vježbe, vježbe komandnog mjesta i terenske vježbe na temu zemljotresa na području Boke Kotorske, sa akcentom na zaštitu kulturnih dobara i pružanju podrške djeci i osobama sa posebnim potrebama.

Projekat BALANCE se realizuje u sklopu Mehanizma Unije za civilnu zaštitu pod koordinacijom Evropskog univerziteta iz Kipra (EUC), a pored Direktorata za zaštitu i spašavanje u projektu učestvuju i Zavod za hidrometeorologiju i seizmologiju, DOO PAG – Project Advisory Group iz Hrvatske, Albanije, Bugarske, Italije, Grčke, Kipra i Španije.

Predsjednik Opštine Željko Komnenović, potpredsjednik opštine Vladimir Arsić, menadžerka Patricia Pobrić i komandir Službe zaštite Milorad Giljača pozdravili su generalnog direktora Direktorata za zaštitu i spašavanje Miodraga Bešovića, njegove saradnike i predstavnike projektnih partnera i potvrdili da će ovaj projekat od izuzetne važnosti dobiti punu podršku od strane lokalne samouprave.

post slika

Galerija