Opština Tivat, TO Tivat i JK „Delfin“ potpisali Memorandum o saradnji

11 maj 2021

Opština Tivat, Turistička organizacija Tivat i Jedriličarski klub „Delfin“ iz Tivta potpisali su Memorandum o saradnji, kojim se definiše saradnja na realizaciji i promociji aktivnosti jedriličarskog kluba koji ove godine obilježava svoj 70. rođendan.

Lokalna uprava i TO Tivat prepoznale su značaj brojnih realizovani i planiranih aktivnosti ove sportske organizacije, koje su u saglasju sa strateškim ciljevima Opštine Tivat i Turističke organizacije Tivat, i to u  u oblastima obrazovanja, sporta, rada sa djecom, očuvanja lokalne kulture i tradicije, razvoja sportskog i aktivnog turizma, promocije održivog razvoja... Saradnja će za cilj imati afirmaciju svega već pomenutog uključujući i pružanje podrške JK „Delfin“ u organizaciji Evropskog prvenstva za klasu Laser do 21 godine, koje će se održati od 9. do 16. juna i Europa Cup-a planiranog od 7. do 10. oktobra ove godine.

JK Delfin je čuvar višedecenijske tradicije jedrenja u Tivtu i neko ko na vrlo uspješan način popularizuje tradiciju ovog sporta. Isto tako ovaj klub uspio je Evropsko prvenstvo dovesti u Tivat i time svoj grad postaviti u epicentar sportskog jedrenja na međunarodnom nivou, što Opština prepoznaje kao značajno i vrijedno svake podrške“ – rekla je sekretarka za društvene djelatnosti u Opštini Tivat, Borka Mršulja.

Opština Tivat će u skladu sa Odlukom o sufinansiranju programa rada sportskih organizacija  za 2021, finansirati rad kluba u iznosu od 39.000 eura. U ovaj iznos uračunati su i troškovi organizacije već pomenutog Evropskog prvenstva. Takođe Opština Tivat pružiće promotivnu podršku aktivnostima kluba, te podržati realizaciju i drugih aktivnosti u povodu „Delfinovog“ 70. rođendana.  Opština Tivat je 10. maja raspisala likovni konkurs na temu jedrenja „Zajedrimo zajedno“, u saradnji sa tivatskim osnovnim školama.

Prepoznajući značaj aktivnosti „Delfina“ kada je u pitanju pozicioniranje Tivta kao „zelene destinacije“ orjentisane ka sportskom i aktivnom turizmu, Turistička organizacija Tivat takođe će pružiti potrebnu podršku „Delfinu“, u godini njegovog jubileja.