Opština Tivat uplatila 5.000€ na račun Crvenog krsta Crne Gore za potrebe sanacije posljedica zemljotresa u Hrvatskoj

31 dec 2020

U znak solidarnosti i pružanja pomoći stanovnicima Republike Hrvatske pogođenih posljedicama razornog zemljotresa, Opština Tivat je odlučila da uplati 5.000€ na donatorski račun Crvenog krsta Crne Gore koji će prikupljenja finansijska i druga sredstva proslijediti Hrvatskom Crvenom križu, koji je od početka aktivan u evakuaciji, pružanju prve pomoći i distribuciji interventne pomoći ugroženom stanovništvu.

"Iako su sredstva skromna, pomoć je od srca. Očekujemo povratnu informaciju od ambasade Republike Hrvatske u Crnoj Gori i županije Sisačko-moslavačke i stavljamo na raspolaganje pomoć koju Opština Tivat može uputiti Hrvatskoj.", navodi se u saopštenju predsjednika opštine.

Na raniji upit Opštine Tivat, stigao je odgovor Operativnog centra civilne zaštite Republike Hrvatske da trenutno nema potrebe za dodatnom međunarodnom pomoći.