OPŠTINA TIVAT NA MEĐUNARODNOJ KONFERENCIJI „POBOLJŠANJE KVALITETA VOLONTERSKIH SERVISA U ZAJEDNICI“

27 jan 2012

U organizaciji nacionalnog volonterskog servisa Crne Gore ADP- ZID u Podgorici je organizovana trodnevna međunarodna konferencija. Predstavnica Opštine Tivat na konferenciji je bila Darka Ognjanović koja je predstavila primjere dobre prakse saradnje lokalne uprave, nevladinih organizacija i društveno odgovornih poslodavaca. Učešće na konferenciji su uzeli predstavnici Evropske Unije-delegacija u CG, nacionalni koordinatori volonterskih servisa u Italiji, Holandiji, zemalja iz regiona Slovenija, Hrvatska, Srbija, Makedonija, Bosna a iz Crne Gore bili su predstavnici lokalnih uprava, NVO-a i poslodavaca.
  Osim prezentacija dobre prakse i saradnje lokalne uprave i NVO sektora, na konferenciji su dodijeljene preporuke za razvoj volonterskih struktura u državi, i načine podrške volonterskih inicijativa kako b i se doprinijelo oblikovanju društva i pružila veća pomoć ljuduma kojima je ona korisna  i potrebna.

post slika