Ozvaničen početak javnog biciklističkog prevoza u Tivtu

09 jul 2012

Predsjednik opštine Miodrag Kankaraš i zamjenik ambasadora Italije, Mikele Mista presjekli su danas vrpcu na šetalištu Pine, jedne od šest stanica za iznajmljivanje bicikala, čime je ozvaničen projekat javnog biciklističkog prevoza u Tivtu. Kankaraš i Mista sa saradnicima prvi su sjeli na bicikla i provozali krug po šetalištu označavajući završetak prve faze „bajk šering“ sistema i novog režima saobraćaja u ovom gradu. Tivat je prva opština u Crnoj Gori koja je prihvatila sistem javnog biciklističkog prevoza u sklopu bilateralnog projekta „održive mobilnosti“ koju je lokalna uprava realizovala sa italijanskim Ministarstvom zaštite životne sredine, Ministarstvom održivog razvoja i turizma Crne Gore, ambasadom Italije i italijanskom firmom „DFS inžinjering“.

 P1180579

 

P1180583

post slika