Paketići za djecu RE populacije

30 dec 2019
Predsjednik Opštine dr Siniša Kusovac i Sekretarijat za mlade, sport i socijalna pitanja priredili su prijem za djecu RE populacije i uručenje novogodišnjih paketića. Uz Djeda Mraza i jelku, u prepunoj sali, uručeni su paketići za 160 mališana, koje je pozdravio predsjednik Kusovac. „Podjela paketića djeci RE populacije je tradicija koja traje od 2007.godine. Opština Tivat je usvojila Lokalni plan za socijalnu inkluziju Roma i Egipćana 2017 – 2021 kao platformu politike prema svim važnim pitanjima koja su od značaja za suštinsku i održivu integraciju romske i egipćanske zajednice u javni život i razvoj grada“, podsjetio je predsjednik. Formiran je Tim za socijalnu zaštitu, te Kancelarija za integraciju RE koja se nalazi u OŠ „Drago Milović“ sa medijatorom i asistentom u nastavi koju sa 11 hiljada eura godišnje finansira Opština. Od ovog septembra Opština Tivat izdvaja sredstva za užinu za djecu u stanju socijalne potrebe  a većina te djece su iz RE populacije, a već 10 godina obezbjeđuje i prevoz za predškolce i učenike, te nabavku školskog pribora. post slika

Galerija