Podjela opreme i sadnica maslinarima upisanim u Registar maslinjaka u Opštini Tivat

28 feb 2014

26.02.2014.godine realizovana mjera Programa podsticajnih mjera u poljoprivredi iz 2013.godine .Opština Tivat je finansirala opremu a maslinarsko udruženje „Boka“Boka kotorska je izvršilo nabavku kvalitetna opreme .Nabavljena je oprema ;mreže za berbu 5mx10m „Puglieze“ ,makaze za rezidbu „Campagnola“ i sadnice masline „žutica“.Svaki registrovani maslinar u Registru maslinjaka koji se vodi Sekretarijatu za finansije i ekonomski razvoj Opštine Tivat dobio je po jednu mrežu,makaze i sadnicu.Cilj ove akcije i podsticajne mjere uvođenje novih tehnologija i poboljšanje higijensko tehničkih uslova (prelazak sa sakupljanja ploda na berbu).Zahvaljujemo se udruženju maslinara „Boka“ što su izvršili nabavku kvalitetne opreme za maslinare i na veoma dobroj saradnji.

post slika