PODRŠKA IMPLEMENTACIJI NACIONALNE TRENING STRATEGIJE U LOKALNOJ SAMOUPRAVI – LOGINTS

15 apr 2013

U petak, 12. aprila 2013. godine, u zgradi Opštine Tivat, u organizaciji Zajednice opština Crne Gore, u cilju realizacije aktivnosti iz projekta „Podrška implementaciji Nacionalne trening strategije u lokalnoj samoupravi“ (LOGINTS) održana je radionica za opštine južne regije.
Na radionici su eksperti angažovani na implementaciji Projekta, Džon Džekson i Peter Miklič, predstavili nacrt revidirane Nacionalne trening strategije (NTS).
Nacrt NTS-a je urađen na osnovu bilateralnih razgovora eksperata sa predstavnicima Ministarstva unutrašnjih poslova, Zajednice opština, Uprave za kadrove, i na osnovu obavljenih razgovora u devet opština sa predsjednicima opština, glavnim administratorima i sekretarima sekretarijata za opšte poslove.
Na radionici su predstvaljene i studije slučaja iz oblasti upravljanja ljudskim resursima u Opštinama Budva i Tivat.

post slika