POSJETA NJ.E. AMBASADORKE UEHARA

16 jun 2015

Predsjednik opštine Tivat Ivan Novosel sa svojim saradnicima sastao se danas sa Ambasadorkom Sjedinjenih Američkih Država, NJ.E. g-đom Margaret En Uehara. To je ujedno i prva posjeta Ambasadorke Uehara  opštini Tivat nakon što je preuzela funkciju u februaru ove godine. Predsjednik Novosel je iskoristio priliku da Ambasadorku upozna sa istorijom razvoja Tivta u proteklih par godina, kao i o značajnim investitorima koji djeluju na području naše opštine. Uvažavajući SAD kao prijateljsku zemlju i značajnog partnera Crne Gore na putu evroatlanstkih integracija kao i dobijanja poziva za učlanjenja u NATO, predsjednik Novosel je iskazao otvorenost opštine na čijem je čelu da pruži punu podršku potspješivanju saradnje između naše dvije zemlje ističući potrebu obje strane da se u narednom periodu još više založe za promovisanje potencijala Crne Gore i opštine Tivat u cilju dovođenja američkih investitora ali i samih turista iz ove nam prijateljske zemlje.

20150616 105238 resizedČestitavši predsjedniku Novoselu na svemu što je do sada urađeno u Tivtu, navodeći našu opštinu kao jednu  od vodećih u Crnoj Gori u domenu prostorne uređenosti i investicionog ambijenta, Nj.E. je obećala da će se i lično založiti da u narednom periodu dovede što veći broj američkih kompanija koje bi započele svoj biznis u Tivtu. Kao prvi korak na tom planu, dogovorena je intenzivnija saradnja i razmjena informacija između opštine Tivat i Američke Privredne Komore u Podgorici. Tokom svoje jednodnevne radne posjete Tivtu, Nj.E. Ambasdorka Uehara obići će i projekte Porto Montenegro i Luštica Bay.

 SLUŽBA PREDSJEDNIKA

post slika