Potpisan Memorandum o razumjevanju

17 feb 2014

Danas su u Multimedijalnoj sali Opštine Tivat, sa početkom u 10 časova, predstavljene aktivnosti novog projekta vezano za Tivatska Solila “Doživljavanje prirode na istorijskim Tivatskim Solilima na crnogorskoj obali - Povezivanje zaštite prirode i regionalnog razvoja”, a partneri na projektu su NVO „Centar za zaštitu i proučavanje ptica“ iu Podgorice, njemačka organizacija EutoNatur, Opština Tivat i JP za upravljanje morskim dobrom iz Budve. Glavni cilj projekta je razvijati Tivatska Solila na održiv način kao prirodnu turističku destinaciju uz zaštitu i očuvanje vrijednih karakterističnih vrsta crnogorske obalne flore i faune. Glavne aktivnosti projekta su: podizanje svijesti o značaju očuvanja životne sredine,  obilježavanje značajnih datuma kalendara ornitologa, studijska posjeta parku prirode Sečoveljska solana, razvoj centra za posjetioce na području solila-infopunkt, analiza dostupnih podataka u cilju identifikovanja konkrentih mjera za očuvanje i promociju važnih ekoloških funkcija područja Tivatskih Solila, promocija Tivatskih Solila.
Nakon predstavljanja projekta i dogovora oko aktivnosti predstavnika partnera, uslijedilo je svečano potpisivanje Memoranduma o razumjevanju između partnera na projektu.

post slika