Radionica u okviru projekta ORNIBA

18 feb 2014

U periodu od 18.02-20.02.2014 u Tivtu, u Hotelu Magnolija, održaće se trodnevni trening “Monitoring, zaštita i upravljanje pticama na zaštićenim močvarama Crne Gore i Bosne i Hercegovine” koji se organizuje u okviru projekta „ORNIBA - Zaštita ptičjih vrsta na Balkanu: Zajednička intervencija Bosne i Hercegovine“, čiju implementaciju u Crnoj Gori vodi Centar za zaštitu i proučavanje ptica (CZIP) u partnerstvu sa Opštinom Tivat i partnerskim organizacijama iz Bosne i Hercegovine –„Oxfam Italia“, „Naše Ptice“ i „Novi val“. Projekat se implementira u okviru IPA Prekograničnog programa Bosna i Hercegovina – Crna Gora, a finansira ga Delegacija Evropske unije u Crnoj Gori.
Trening će se fokusirati na: važnost IBA područja (područja od međunarodnog značaja za ptice), metode i tehnike monitoringa vrsta na ovim područjima, kao i značaj Plana upravljanja u Naturi 2000. Cilj treninga je podizanje svijesti o važnosti očuvanja i potencijala IBA područja, kao i adekvatnim načinima upravljanja ovim područjima.

post slika