Potpredsjednik Božović na jubilarnom 15. Leskovačkom karnevalu

15 jul 2021

Potpredsjednik opštine Tivat Goran Božović proteklog vikenda bio je gost na jubilarnom 15. međunarodnom karnevalu u Leskovcu, na poziv gradonačelnika Leskovca i predsjednika Federacije evropskih karnevalskih gradova (FECC) za Srbiju Gorana Cvetanovića i direktora Turističke organizacije grada Leskovca Nebojše Kocića.

Božović je bio i gost na press konferenciji i svečanom prijemu koji je gradonačelnik upriličio za predstavnike Federacije. „Ovaj jubilej ima veliki značaj za Vaš grad, Srbiju i cijelu međunarodnu karnevalsku porodicu. Međunarodni karneval u Leskovcu je veoma respektabilan i trudićemo se da nikada ne prođe bez karnevalskih grupa iz Crne Gore. Nadam se da će se već sljedeće godine održati u punom kapacitetu, i da ćemo ubuduće zajedno slaviti još mnogo jubileja“ kazao je Božović tom prilikom za medije čestitavši gradonačelniku i organizatoru jubilej u ime FECC-a Crne Gore i Opštine Tivat, i zahvalivši se na izvanrednom gostoprimstvu.

Potpredsjednik Božović je bio i predsjednik žirija za dodjelu nagrada na ovom međunarodnom karnevalu.

Tivat je član Federacije evropskih karnevalskih gradova od 2018. godine kada je organizovan i prvi međunarodni karneval u Tivtu. Predstavnik FECC-a Crne Gore na 15. Leskovačkom karnevalu bila je i Valentina Božović, odbornica u Skupštini opštine Tivat.