Čestitka predsjednika opštine i predsjednika SO Tivat povodom Dana državnosti

12 jul 2021

“Uvaženi građani Tivta i Crne Gore,

Uz brojne razlike na koje se tako često pozivamo, uz brojne nesuglasice koje produbljujemo, jedna nas je ideja uvijek povezivala i okupljala, a to je ideja slobode. Slobodarski duh i prkos iskazan u ogromnom otporu koji su naši očevi i djedovi pružili 13. jula 1941. u maloj Crnoj Gori, a protiv sile koja je orobila Evropu i dobar dio svijeta, još uvijek sija da bolje i jasnije vidimo kuda ići. Osamdeseta godišnjica Trinaestojulskog ustanka povod je da slavimo i čuvamo tu iskru slobode, koju kao vječni plamen treba predati generacijama koje dolaze.

Na isti datum, prije 143 godine, na Berlinskom kongresu priznata je država Crna Gora. Dva važna događaja, međunarodno priznanje i narodnooslobodilački ustanak, sjedinjena su u jednom datumu, kao podsjećanje da je ono što nas razlikuje zanemarljivo u odnosu na ono što nas ujedinjava.

Srećan vam 13. jul!”

 

Predsjednik opštine Tivat

Željko Komnenović

Predsjednik Skupštine opštine Tivat

dr Andrija Petković

post slika