Potpredsjednik Petković prisustvovao otvaranju izložbe Konzularna predstavništva Crne Gore 1880-1914

19 apr 2023

Na poziv Državnog arhiva i Ministarstva kulture Crne Gore, potpredsjednik Opštine Tivat dr Andrija Petković prisustvovao je otvaranju izložbe - Konzularna predstavništva Crne Gore 1880 - 1914. Izložba je otvorena u prostorijama multimedijalne sale Ministarstva kulture na Cetinju. Njeni autori su Jelena Nikolić i Vukota Vukotić.

- Impresivno je bilo, kroz ovih 39 panoa, od koliko je izložba postavljena, saznati koliki je bio ugled Crne Gore u svijetu prije Berlinskog kongresa. I koliko je u crnogorskoj diplomatiji knjaza, odnosno kralja Nikole bilo počasnih konzula iz svijeta biznisa, umjetnosti, politike. Zaista nešto čime jedna mala balkanska država može da se ponosi - prenio je utiske sa otvaranja potpredsjednik Petković.

post slika