Potpredsjednik Petković ugostio gradonačelnika Grejt Neka (Njujork, SAD)

11 jul 2023

Potpredsjednik opštine Tivat dr Andrija Petković ugostio je danas gradonačelnika Grejt Neka /eng. Great Neck/ (Njujork, SAD) dr Pedrama Brala, koji sa svojom delegacijom boravi u dvodnevnoj posjeti Crnoj Gori.

„Veliko mi je zadovoljstvo što sam danas bio u prilici da ugostim gradonačelnika Grejt Neka. Posebno što je riječ o gradu za koji se vezuju imena velikog režisera Frensisa Forda Kopole, pisca Skota Ficdžeralda...Tivat je bezbroj puta pokazao da je grad otvorenog srca, a saradnja i razmjena iskustava su nam od neprocjenjivog značaja.“ – istakao je potpredsjednik Petković.

Bral je naglasio kako je grad na čijem je čelu, prošle godine proslavio vijek postojanja, te da međunarodna i međuopštinska saradnja postoji sa brojnim gradovima Izraela i Maroka.

Grejt Nek  je regija Long Ajlenda /eng. Long Island/ u Njujorku /eng. New York/ smještena na sjevernoj obali. Samo  mjesto broji oko 10.000 stanovnika, dok istoimena regija sa okolnim područjima ima oko 40.000 stanovnika.

post slika