Praćenje proljećnog aspekta migracije ptica

07 mar 2014

U Tivtu, u periodu od 03.03. do 07.03.2014. godine održan je ornitološki kamp u cilju praćenja proljećnog aspekta migracije ptica i nastavka obuke istraživača na terenu. Obuka je vršena kroz teorijski dio, u okviru kojeg su prikazani i dokumentarni filmovi o fenomenu migracije ptica tokom godine. Takođe, posebna pažnja je posvećena praktičnoj obuci-radu na terenu, tj. posmatranju ptica na području Tivatskih solila, Platamuna i Ploča, kao i praćenju migracije ptica  iz akvatorijuma Bokokotorskog  zaliva.


    Kamp je organizovan u okviru projekta „ORNIBA - Zaštita ptičjih vrsta na Balkanu: Zajednička intervencija Bosne i Hercegovine“, kojeg implementiraju Centar za zaštitu i proučavanje ptica (CZIP) u partnerstvu sa Opštinom Tivat i partnerskim organizacijama iz Bosne i Hercegovine –„Oxfam Italia“, „Naše Ptice“ I „Novi val“. Projekat se implementira u okviru IPA Prekograničnog programa Bosna i Hercegovina – Crna Gora, a finansira ga Delegacija Evropske unije u Crnoj Gori.

 

post slika