Predsjednik Komnenović na proslavi Dana Grada Novog Sada

02 feb 2023

Predsjednik Opštine Tivat Željko Komnenović boravio je u dvodnevnoj posjeti Novom Sadu, na poziv gradonačelnika Milana Đurića, a povodom obilježavanja 275. rođendana Grada Novog Sada.

U organizaciji tamošnje gradske uprave, u utorak 31. januara za gostujuće delegacije priređen je koktel dobrodošlice, a centralne svečanosti povodom Dana Grada održane su juče /1. februar/. Gradonačelnik Đurić zajedno sa predsjednicom Skupštine Jelenom Marinković Radomirović, bio je domaćin prijema u Gradskoj kući delegacijama Opštine Tivat i ostalih gradova, nakon čega je u Srpskom narodnom pozorištu priređena Svečana akademija, a zatim i posjeta Muzeju Grada Novog Sada, uz obilazak izložbe “Mileva” na Petrovaradinskoj tvrđavi.

Prošle godine Opština Tivat i Novi Sad potpisali su Pismo o namjerama o uspostavljanju saradnje, čime je formalizovana dugogodišnja saradnja i prijatelјski odnosi između dva grada.

Fotografije: Grad Novi Sad

post slika

Galerija