Predsjednik opštine Tivat u Novom Sadu i Sremskim Karlovcima

27 maj 2021

Predsjednik opštine Tivat Željko Komnenović boravi u Srbiji, gdje je u toku turistička promocija Tivta i Crne Gore. U sklopu ovih aktivnosti on je juče posjetio gradonačelnika prijateljskog grada Novog Sada Miloša Vučevića, pa su u Gradskoj kući organizovani svečani prijem i izjava za medije.

Želim da prenesem bratski pozdrav iz Boke Kotorske i Tivta bratskom gradu Novom Sadu, sa kojim već duže vrijeme imamo bliske odnose. Ovdje sam sa misijom da poručim da će nova gradska administracija nastaviti tu praksu i ne samo nastaviti već i unaprijediti koliko god je to moguće, bratske bliske veze sa Srbijom, prije svega sa Novim Sadom kao gradom sa kojim Tivat blisko sarađuje. U fokusu nam je predstojeća turistička sezona i želim da pozovem naše drage Vojvođane, Novosađane da dođu u Boku“, rekao je Komnenović podsjećajući na ublažene epidemiološke mjere i neograničavajuće uslove ulaska u Crnu Goru.

Gradonačelnik Vučević čestitao je Komnenoviću izbor na mjesto prvog čovjeka Tivta i poželio mu uspjeh u radu i stabilnost u obavljanju ove funkcije. „Tivat više nije mjesto kroz koje se samo prolazilo, nego mjesto koje privlači veliki broj turista. Ja im čestitam na tome, jer ima neku svoju draž u odnosu na druge gradove. Tivat se ugnijezdio kao jedan biser Bokokotorskog zaliva“ – kazao je Vučević.

Nakon svečanog prijema, uslijedio je radni sastanak kojem su prisustvovali pomoćnik gradonačelnika Vučevića i šef njegovog Kabineta. Dogovoren je način uspostavljanja i formalne saradnje između Novog Sada i Tivta, a u narednom periodu može se očekivati uzvratna posjeta delegacije Novog Sada Tivtu.

Željko Komnenović posjetio je i opštinu Sremski Karlovci koja godinama unazad ima status grada pobratima sa tivatskom Opštinom. Tamo ga je srdačno dočekao predsjednik opštine Sremski Karlovci Aleksandar Saša Stojkečić. Uslijedio je obilazak čuvene karlovačke Gimnazije i drugih, prije svega prirodnih i istorijskih znamenitosti  ovog grada.

Predsjednik opštine danas boravi u Beogradu gdje će obaviti niz medijskih susreta i gdje će zajedno sa direktoricom TO Tivat Danicom Banjević prisustvovati svečanoj večeri sa medijima u organizaciji Nacionalne turističke organizacije Crne Gore.