Predsjednik opštine Tivat u posjeti kompaniji SMATSA u Tivtu

18 jul 2024

Tivat, 18. jul – Predsjednik opštine Tivat Željko Komnenović posjetio je sjedište kompanije SMATSA na tivatskom Aerodromu na poziv zamjenika direktora ovog preduzeća Rajka Uskokovića. Prvi čovjek Tivta sa saradnicima imao je priliku obići prostorije kontrole leta i upoznati se sa načinom rada ove službe od vitalnog značaja za funkcionisanje zračne luke u Tivtu.

„Kontrola letjenja Srbije i Crne Gore, zajednička je kompanija dvije države osnovana 2003. godine i u Crnoj Gori broji više od 100 zaposlenih“ – naveo je Uskoković istakavši da je SMATSA vrlo zainteresovana da svoje kadrovske kapacitete jača angažovanjem mladih, kompetentnih i obrazovanih ljudi iz Tivta. On je naglasio da im je u fokusu ulaganje u infrastrukturu te da je menadžment u radu spreman primjenjivati dobre prakse iz okruženja.

„Aerodrom je velika razvojna šansa Tivta“ naglasio je Komnenović prilikom susreta i dodao kako je lokalna uprava na čijem je čelu vrlo aktivna u praćenju svih procesa koji su u vezi sa radom i daljim razvojem Aerodroma Tivat. Ovo posebno imajući u vidu da je Komnenović član Vladine Komisije za koncesije. „U toj Komisiji ja zastupam interese grada, a od posebnog značaja je da se prilikom izrade plana razvoja Aerodroma u obzir uzme i naša namjera da prostor Montepranza prenamijenimo u sportski kompleks koji bi dodatno uposlio aerodromske kapacitete“, rekao je Komnenović.  On je domaćinima zahvalio na gostoprimstvu i pozdravio intenciju da se rad ove i drugih kompanija u Tivtu, kada je to moguće, osloni na domaću radnu snagu.

Predsjednik opštine je sa predstavnicima SMATSA-e razgovarao o planovima kada je u pitanju lokalna infrastruktura u neposrednoj bizini Aerodroma Tivat ali i o namjeri da se u budućem periodu uspostavi autobuska linija koja će povezati Aerodrom sa centrom Tivta, na kojoj bi saobraćali autobusi na električni pogon.

Sastanku su prisustvovali Alisa Dogramadzieva članica Nadzornog odbora SMATSA, Ivan Pajović načelnik Kontrole leta u Tivtu, Dejan Mršić instruktor kontrole letenja, Mirela Jarić sekretarka za saobraćaj u Opštini Tivat i Branka Čelanović iz Službe predsjednika opštine.