Predsjednik SO Petković na posebnoj sjednici Skupštine Crne Gore

28 okt 2021

Predsjednik SO Tivat dr Andrija Petković prisustvovao je na poziv predsjednika crnogorske Skupštine Alekse Bečića posebnoj sjednici crnogorskog parlamenta. Prva – posebna sjednica Drugog redovnog (jesenjeg) zasijedanja u 2021. godini održana je danas, u Vladinom domu na Cetinju.

Dan parlamentarizma u Crnoj Gori slavi se 31. oktobra, na dan kada je 1906. godine na Cetinju konstituisana prva Narodna skupština u Crnoj Gori.

Ustavom za knjaževinu Crnu Goru iz 1905. godine oblik vladavine je zamijenjen ustavnim parlamentarnim sistemom. Tada je ustanovljeno da je knjaževina Crna Gora nasljedna i ustavna monarhija, narodno predstavništvo je Narodna skupština, koja zamjenjuje dotadašnje narodne zborove, sastanke i vijeća u Crnoj Gori.

post slika