Zvanična posjeta Predsjednika Vlade Crne Gore dr. Igora Lukšića

28 mar 2012

Danas je u zvaničnoj posjeti Opštini Tivat boravio Predsjednik Vlade Crne Gore dr. Igor Lukšić sa saradnicima. Nakon obilaska gradilišta Qatary Diar i Luštice development, Predsjednik je imao jednosatni radni sastanak sa Predsjednikom opštine Tivat Miodragom Kankarašem i njegovim najbližim saradnicima. U više nego srdačnoj atmosferi Predsjednik opštine je upoznao Premijera o najvažnijim aktivnostima Opštine na planu rješavanja infrastrukturnih problema koje su u toku (vodovod i kanalizacija), kao i o planiranim aktivnostima na izgradnji bulevara, servisnog centra u Gradiošnici autobuske stanice, otvorenog bazena na Belane, uredenja šetališta “Pine“.

Tom prilikom Predsjednik opštine je posebno istakao znacaj ulaganja u sportske objekte, (sportska dvorana, izgradnja golf igrališta, fudbalskih terena i realizacija ideje olimpijskog sela u Lepetanima za koje se planira izrada posebnog urbanistickog projekta) kao preduslova za produženje turisticke sezone ne samo kada je u pitanju ova opština već i susjedne. Premijer je posebno iskazao interesovanje za izgradnju deponije za odlaganje čvrstog otpada i dao punu podršku Predsjedniku opštine i njegovim saradnicima da u tom pravcu realizuju neke nove mogućnosti i ideje koje postoje, kako bi se ovaj poruci problem opštine riješio na adekvatan način. Premijer je iskazao zadovoljstvo sa svim onim što je ova opština uradila čienjeći poseban doprinos koji je ostvaren na planu zapošljavanja lokalnog stanovništva, kroz novootvorene objekte u Porto Montenegro i u objektima na Trgu Magnolija. Nakon sastanka u opštini Premijer ce posjetiti Porto Montenegro i mala preduzeća „UNA“ i „NAVAR“.

post slika