Predstavljanje projekta ”Baština-pokretač razvoja“

23 apr 2013

U ponedeljak, 22. aprila 2013.godine, sa početkom u 12:00 časova u multimedijalnoj sali Opštine Tivat,  održana  je  zvanična prezentacija povodom početka  projekta  „Baština – pokretač razvoja, područje Dubrovnika i Boke Kotorske – zajedničke aktivnosti u primjeni novih metodologija u zaštiti i upravljanju prirodne i kulturne baštine“  koji se sprovodi u okviru prekogranične saradnje između Crne Gore i Hrvatske.

 

 Uvodnu riječ i pozdrav prisutnima ispred Opštine Tivat uputio je Petar Vujović, savjetnik za Ekonomski razvoj i Međunarodne odnose. Ispred dubrovačkog zavoda za prostorno uređenje prisutnima se obratila direktorica Marina Oreb, i rekla da Dubrovačko-neretvanska županija učestvuje u mnogobrojnim projektima finansiranim od strane Evropske unije, ali poseban akcenat stavlja na one projekte koji se tiču prekogranične saradnje. Predstavnice parnera Tatjana Jelić , sekretarka sekretarijata za urbanizam I zaštitu životne sredine, Marija Nikolić iz Kulturno zavičajnog udruženja Napredak i Aleksandra Kapetanović iz NVO Expeditio su tokom prezentacije govorile o opštem i specifičnim ciljevima kao i projektnim aktivnostima koje će se sprovoditi tokom 23 mjeseca koliko će trajati projekat.Projekat „Baština - Pokretač razvoja” sprovodi se u okviru programa prekogranične saradnje između Hrvatske i Crne Gore, u sklopu komponente II Instrumenta za pretpristupnu pomoć EU (IPA). Projekat se implementira u okviru mjere 1.1.: zajedničke akcije za zaštitu životne sredine, kulturnog i prirodnog nasljeđa - dalje  dscf0659

 

post slika