Preduzecemo sve aktivnosti da se riješi problem na Lovanji

30 aug 2017

Sekretarijat za zaštitu životne sredine zajedno sa Zelenim timom želi obavijestiti javnost o svim aktivnostima usmjerenim ka rjesavanju višegodišnjeg problema nelegalnog paljenja otpada na lokalitetu Lovanja. Sekretarijat je dobio odgovor Uprave policije odjeljenja bezbjednosti Tivat o preduzetim radnjama na konkretnom lokalitetu. Sa navedenim u vezi spisi će biti proslijeđeni i Državnom tužiocu Kotor, kao i inspekcijskim službama u dijelu njihovih ingerencija, sa ciljem konačnog prestanka paljenja otpada na konkretnoj lokaciji.
Opština Tivat još jednom izražava zabrinutost povodom situacije na lokalitetu Lovanja i apsolutno osudjuje svako nelegalno paljenje istog. Dim i zagadjujuće čestice svakako pored već postojećih požara stvaraju dodatne probleme žiteljima Tivta. Imajući u vidu da u ovom slučaju samovolja pojedinaca i njihovo protivzakonito djelovanje ugrožava životnu sredinu i zdravlje ljudi Opstina Tivat će tražiti od svih nadležnih hitno reagovanje u cilju prestanka nelegalnih radnji. Preduzećemo sve aktivnosti i uputiti apel svim nadležnim institucijama kako bismo stali na kraj ovoj situaciji koja Tivtu i Tivćanima izaziva mnogo problema.