Održana akcija čišćenja morskog dna u Lepetanima

31 aug 2017

U nedelju 27. avgusta, sa početkom u 09:00 časova, Sekretarijat za zaštitu životne sredine i energetsku efikasnost, u saradnji sa Ronilačkim klubom „Neptun-Mimoza“, „Komunalno“ d.o.o. Tivat i mjesnom zajednicom Lepetani, sproveo je akciju čišćenja morskog dna u Lepetanima, kojom prilikom je čišćeno morsko dno na plaži koja se nalazi u blizini prilaza trajektnom pristaništu. U akciji su učestvovali i ronioci Ronilačkog kluba „Sveti Nikola“ iz Bosanske Gradiške (BiH), dugogodišnji prijatelji i gosti Ronilačkog kluba „Neptun-Mimoza“, kao i članovi Planinarskog kluba „Vjeverica“ iz Kotora.

Akcija čišćenja je trajala oko tri časa, a prikupljeno je oko 1,5 m³ čvrstog metalnog i staklenog otpada, čiji su sastav uglavnom sačinjavale flaše. Učesnike je nakon završene akcije u parku u zaleđu plaže čekalo osvježenje.

Zahvaljujemo se Ronilačkom klubu „Neptun-Mimoza“, Ronilačkom klubu „Sveti Nikola“, mjesnoj zajednici Lepetani, Planinarskom klubu „Vjeverica“ i „Komunalno“ d.o.o. Tivat.

Ciscenje Lepetane4

Ciscenje Lepetane3

post slika