Prekršajni nalog zbog nelegalnog deponovanja otpada

04 apr 2022

Tokom redovnog obilaska terena, a u cilju suzbijanja nelegalnog odlaganja otpada, službenici Sekretarijata za inspekcijski i komunalni nadzor Opštine Tivat su u subotu, 2. aprila u 12.30 časova, u blizini kružnog toka ka naselju Radovići zatekli teretno motorno vozilo marke "Iveco" barskih registarskih oznaka, kojim je vršeno odlaganje komunalnog i drugog otpada. Zbog postupanja suprotno članu 17, stav 1 tačka 16 Zakona o komunalnim djelatnostima, fizičkom licu je izrečen i uručen prekršajni nalog u iznosu od 500 eura.

Iz Sekretarijata za inspekcijski i komunalni nadzor apeluju na prekid prakse nelegalnog deponovanja otpada i upozoravaju da će se u suprotnom, protiv prekršilaca pokrenuti prekršajni postupak koji rezultira drastično većim kaznama i dodatnim troškovima postupka.

post slika

Galerija