PROJEKAT IRENE – PARTNERSKI SASTANAK U TIVTU

08 mar 2018

U toku protekla dva dana, održani su partnerski sastanci projekta “IRENE: Interregional Renewable & ENEergy efficiency network” u sklopu 1. poziva programa Interreg IPA prekogranične saradnje Hrvatska – Bosna i Hercegovina – Crna Gora 2014. –2020. Pored predstavnika Opštine Tivat, sastanku su prisustvovali predstavnici partnerskih organizacija projekta, Agencije za razvoj Zadarske županije ZADRA NOVA, Zadarske županije, NVO Eko Centar Delfin, Asocijacije za ekonomski razvoj REDAH i Grada Mostara. Tokom sastanka razmatrane su do sada realizovane aktivnosti, promotivna kampanja projekta, i plan nabavki u narednom izvještajnom periodu.

U sklopu ovog projekta koji realizuje Sekretarijat za ekonomski razvoj i preduzetništvo, Opština Tivat će raditi na rekonstrukciji javne rasvjete u širem centru grada, ugradnji solarnih kolektora na sportskoj dvorani Župa za grijanje sanitarne vode, kao i formiranju EE tima. Ukupno vrijednost projekta je oko 2 miliona eura, od čega Opštini Tivat pripada 308,175.00 eura.

Projekat IRENE - Interregional Renewable & ENEergy efficiency network će trajati 30 mjeseci pod vodstvom vodećeg partnera Agencije za razvoj Zadarske županije ZADRA NOVA. Cilj projekta je doprinijeti zaštiti i očuvanju prirode podsticanjem održive upotrebe prirodnih resursa u prekograničnim područjima putem zajedničkog razvoja i umrežavanja lokalnih sistema upravljanja energijom, te podsticati energetsku efikasnost i upotrebu sistema obnovljivih izvora energije u javnom sektoru. Dodatu prekograničnu vrijednost ovog projekta predstavlja razvoj zajedničke mrežne baze podataka projekata i omogućavanje razvoja novih inicijativa, kao i ulaganje u infrastrukturu u vidu 11 sistema javne rasvjete i 1 solarnog sistema na lokacijama u Zadarskoj županiji, Mostaru, Tivtu, Neumu i Jablanici.