Projekat Zero Waste: Instalirani podzemni kontejneri na dvije lokacije u Tivtu

12 mar 2014

U sklopu projekta „Zero Waste Adriatic net for events and festivals“, Opština Tivat je nabavila osam podzemnih kontejnera za sakupljanje komunalnog otpada, u vrijednosti od 25.400,00 EUR. Po četri kontejnera instalirana su na dvije lokacije u Tivtu, u Arsenalskoj ulici i na šetalištu Filipa Miloševića.
Podzemni kontejneri, osim što doprinose ljepšem izgledu grada, eliminišu neprijatne mirise i ružnu sliku otvorenog komunalnog otpada.
Projekat Zero Waste sprovodi se u okviru IPA Adriatic programa u saradnji sa 9 partnera iz 6 zemalja, a pod vodstvom Fakulteta za menadžment u turizmu i ugostiteljstvu iz Opatije. Realizacija projekta započela je u novembru 2012. godine i trajaće 33 mjeseci. Ukupna vrijednost projekta iznosi 1.356.944,88 eura, a ukupan budžet za Opštinu Tivat iznosi 102.446,48 EUR.

post slika