Prvi Bokeški polumaraton – sa press konferencije

11 dec 2021

U Opštini Tivat održana je press konferencija povodom 1. Bokeškog polumaratona u organizaciji Triatlon kluba Kotor. Očekivan je dolazak oko 1000 takmačara iz 25 zemalja svijeta. Većina učesnika je iz zemalja regiona ali su prijavljeni i takmičari iz Austrije, Mađarske, SAD, Poljske.

Iza ove trke zvanično su stale Opštine Tivat i Kotor, kao i Turističke organizacije oba grada.

„Mi, kao lokalne samouprave, smo prepoznali značaj ove manifestacije koja okuplja veliki broj učesnika i šalje jednu lijepu poruku. Boka ima svoju specifičnu mikroklimu tako će sve imati svoju draž. Prije svega želim da se svi dobro družimo i da sve protekne kako treba. Drago mi je da se na nivou Boke pravi ovakva međunarodna sportska manifestacija, nadamo se da će u tom smislu i trajati i imati svoj kontinuitet“ kazao je predsjednik opštine Tivat Željko Komnenović.

On je učesnicima čestitao na hrabrosti da se upuste u ovakvu trku i poželio puno sreće i uspjeha.

Potpredsjednik opštine Kotor Siniša Kovačević čestitao je organizatorima na ambicioznoj organizaciji.

„Ovo je zbilja ambiciozan poduhvat u cilju promocije zdravih stilova života, sporta i nadsve naše Boke Kotorske. Smatram da kad dođu neka bolja vremena nakon ove pandemije, ovo je jedna dobra vrsta promocija sporta, turizma, Boke i tradicije, ali i produžetka turističke sezone. Želim svima dobar rezultat i nadam se da će ovo prerasti u tradiciju“.

Direktor trke, Kristijan Sindik, zahvalio je Opštinama Tivat i Kotor i njihovim turističkim organizacijama na prepoznavanju značaja ove manifestacije, kao i Organizacionom odboru koji je odradio veliki posao kako bi 1. Bokeški polumaraton ugledao svjetlost dana i bio pravi domaćin.

„Bokeški polumaraton je trka cijele Boke, svih njenih gradova i građana, a drago mi je da su cijenjene institucije prepoznale naš reference koje imamo u organizaciji drugih takmičenja od ranije i da su nam dali povjerenje da napravimo Bokeški polumaraton kao jedan spektakl i najmasovniju trku u istoriji Crne Gore“ kazao je Sindik.

On je pozvao građane da uživaju u spektaklu, da izađu i navijaju sve od Tivta do Kotora.

Direktorica TO Tivat je kazala da je bilo zadovoljstvo podržati ovakvu manifestaciju.

„Sama činjenica da će u Boki ovog vikenda boraviti preko 1000 takmičara iz 25 zemalja, dovoljno govori o značaju ovog događaja za naša dva grada ali i za cijelu Crnu Goru kao turističku destinaciju. Znamo da sportski turizam donosi brojne benefite turističkoj destinaciji, imajuči u vidu da se ovi događaji održavaju van glavne turističke sezone. Nadamo se da će svi učesnici poći sa lijepim utiscima iz Boke i da će nam se vratiti kao gosti“ istakla je Banjević.

Direktor TO Kotor, Jovan Ristić, je čestitao organizatorima i istakao da se nada da će ova manifestacija prerasti u tradiciju.

„Sport je jedna od najboljih reklama kako za državu, tako i za naše gradove. Nadamo se da će dobru priču iz naših gradova ponijeti i širiti dalje kao pravi sportski ambasadori. Sportski turizam je jedan od načina za proširenje turističke sezone“ kazao je Ristić i dodao da će TO Kotor i u budućnosti podržavati ovakve organizacije.

Prvi Bokeški polumaraton se održava u nedjelju na relaciji Tivat-Kotor, a ocijenjeno je da je jedna od najljepših staza za trčanje.

Start je na Pinama 12. decembra u podne, mali krug po Tivtu, uz Kalimanj, na magistralu, kroz Veliki gradski park, Porto Montenegro, Seljanovo prema Donjoj Lastvi, Lepetanima, preko Veriga,  Stoliva, Prčanja, Mua do cilja u Kotoru, Starom gradu. Dužina polumaratona je 21,1 kilometar i staza je atestirana od strane Međunarodne atletske federacije, pa je Bokeški polumaraton dobio sertifikat.

Start Trke zadovoljstva na 5km, planiran je u subotu u 15 sati.

Za dane vikenda planiran je propratni zabavni program.

Generalni sponzori Opštine Tivat i Kotor i turističke organizacije oba grada. Medijski sponzor Radio Tivat.

Izvor: Radio Tivat