Prvi tim od 15 volontera – zaposleni u Opštini Tivat

19 mar 2020

Opština Tivat je formirala prvi tim volontera za podršku rizičnim grupama stanmovništva, koji čine zaposleni u lokalnoj samoupravi. Petnaest volontera je već prošlo osnovnu obuku a radiće i kao volonteri u Call centru Opštine Tivat.

Podsjećamo da su rizične grupe stanovništva stariji od 65 godina I hronični bolesnici. Podršku za oko stotinu sugrađana iz takve kategorije već obezbjeđuje Crveni krst, budući da se radi o domaćinstvima koja su zbrinuta kroz program geronto-domaćica. Kooridanacija dostave će biti u nadležnosti Crvenog krsta i Službe zaštite i spašavanja

Interesovanje građana za priključivanje volonterskim timovima je jako veliko . Molimo sve pojedince, NVO i pravna lica i preduzetnike da slijede instrukcije iz javnog poziva predsjednika.

Opština Tivat zahvaljuje svima.

Podsjećamo: #ostanidoma #tivtovanjedoma

post slika

Galerija