Prvo medjunarodno takmičenje mladih gitarista

01 jun 2013

U multimedijalnoj sali Opštine Tivat danas se održava Prvo međunarodno takmičenje mladih gitarista - Youth International Guitar Competion čiji je organizator NVO Anagastum Guitar Society.

Na takmičenju, koje se odvija pod pokroviteljstvom Opštine Tivat, a organizuju ga još tivatski Centar za kulturu, uz podršku Muzičkog centra Crne Gore i kompanije Euro Unit grupa iz Podgorice, učestvuje 35 mladih gitarista iz Crne Gore i zemalja okruženja. Kandidati se takmiče u šest starosnih kategorija sa programom od 5-18 minuta koji izvode napamet. Takmičenje nadgleda 10 profesora.

Koncert pobjednika takmičenja održaće se večeras u 20 sati u galeriji “Buća”. Nakon toga koncert će održati duo gitarista Cerović - Krivokapić.