Radionica za izradu strateškog plana opštine Tivat

11 mar 2010

11.03.2010.

Danas je održana treća po redu radionica sa predstavnicima Javnih preduzeća,Javnim ustanovama, obrazovnim i zdravstvenim institucijama.

Od mnogobrojnih interesantnih predloga i vizija budućeg razvoja Tivta istakli bi najzanimljiviju , o izgledu Tivta 2015 godine, Dragana Popadića direktora radio Tivta.

 

“Kakav Tivat vidim za pet godina? U septembru 2015. Lokalni Parlament je ponovo morao donijeti rebalans budžeta jer su prihodi prevazišli planiranih 50 miliona eura. U marini Porto Montenegro samo za vikend uplovile su mega jahte pet kraljevskih porodica i dvije holivudske zvijezde. Lokalna Turistička organizacija nagradila je stohiljaditog turistu besplatnim ljetovanjem za njega i njegovu porodicu iz Njemačke.

Upravni odbor javnih preduzeća „Vodovod“ i „Komunalno“ donijeli su odluku da se svim individualnim potrošačima računi umanje za 50 odsto. U novootvorenoj koncertnoj dvorani bivšeg DTV „Partizan“ na tek kupljenom klaviru, nastupio je poznati pijanista iz Njujorka. Na Ljetnoj pozornici jubilarna 15 pozorišna predstava Centra za kulturu doživjela ovacije. Učenici osnovnih, srednje i muzičke škole nastavljaju sa osvajanjem nagrada na takmičenjima u zemlji i inostranstvu. Tivatske mažoretke prvakinje Evrope, a predsjednik opštine Tivat, koji je začudo nestranačka ličnost, u Beču primio nagradu za saradnju sa nevladinim sektorom.

U porodilištu nove bolnice u Tivtu rođena prva beba, kupljen novi najmoderniji skener, prvi takve vrste u Crnoj Gori. Arsenal obezbjedio opstanak u Prvoj fudbalskoj ligi, Sloga u Drugoj, šahisti „Mimoze“ po prvi put osvojili titulu šampiona države, za Olimpijadu se pripremaju pet Olimpijaca iz Tivta, a Televizija Tivat je novim reportažnim kolima iz novosagrađene Sportske dvorane direktno prenosila finale košarkaškog plej ofa Teodo-Budućnost, koje smo izgubili u produžecima. Pošto je glupost neuništiva vandali, pokidali magnolije ispred Turkove poljane, a objesni vozači noću se trkaju novim magistralnim putem od kotorske raskrsnice do Radovića.

Izgleda romantično, ali ja nisam mali Perica. Ovo nije neostvarljivo. U vremenu ove velike krize Tivat je primjer budžetske stabilnosti. Zašto ne bi bio i primjer u boljim vremenima koje dolaze. Može, ukoliko bude pravih ljudi na pravim mjestima. Para će biti. Ali nama trebaju vizije. I ljudi koji znaju, mogu i vole Tivat. I koji su ubjeđeni da će kroz ovaj opšti tivatski interes ostvariti i svoj lični. A ne obratno!“