Radna posjeta Ministarstva odrzivog razvoja i turizma Opstini Tivat

16 jun 2011

Danas, 16. juna u sali Glavnog administratora održan je sastanak predstavnika Ministarstva održivog razvoja i turizma sa predstavnicima Opštine Tivat, TOT Tivat, Morkog dobra i Uprave policije. Prisutni su bili- ispred nadležnog ministarstva pomoćnici ministra zaduženi za sektor turizma i inspekcijski nadzor Nebojša Popović, Željka Radak- Kukavčić, Olivera Brajović, direktor Nacionalne turističke organizacije Saša Radović i v.d. glavnog turističkog inspektora Svetlana Šljivančanin, ispred Opštine Tivat- Jovanka Laličić, Glavni administrator, Ivan Novosel, sekretar Sekretarijata za finansije i ekonomski razvoj, Dubravka Nikčević, savjetnik za turizam iz istog sekretarijata, Zorica Gverović, sekretar Sekretarijata za stambeno komunalne poslove i saobraćaj, te Bernarda Moškov iz Turističke organizacije Tivat, Zlatibor Milić, Crnogorsko turističko udruženje, Dragoljub Marković, JP Morsko dobro, Marko Petričević, HTP Mimoza i Ivan Rakočević iz Uprave policije Tivat. Radna posjeta Ministarstva održana je sa ciljem utvrđivanja glavnih obaveza svih odgovornih za pripremu turističke sezone u Tivtu sa posebnim akcentom na izdavanje dozvola za kupališta i odobrenja za rad ugostiteljskih objekata i privatnog smještaja, kao i naplatu članskog doprinosa i lokalne boravišne i turističke takse. Poseban napor je uložen u rješavanje problema buke tokom trajanja turističke sezone. Prisutni su preuzeli obaveze izložene u dnevnom redu određenom od strane nadležnog Ministarstva, a lokalni organ odgovoran za finansije će u daljem radu posebno obratiti pažnju na naplatu navedenih taksi. Na sastanku je zaključeno da turističko ugostiteljski objekti moraju imati odgovarajuće dozvole za rad te se očekuje i da zakupci kupališta preuzmu odgovarajuća odobrenja za rad.

 

post slika