RODNA RAVNOPRAVNOST U FOKUSU

24 mar 2017

Sekretarijat za mlade, sport i socijalna pitanja je u četvrtak 23. marta organizovao seminar na temu „Rodna ravnopravnost i rodno senzitivni jezik, i kaznene odredbe Zakona o rodnoj ravnopravnosti“. Kroz interaktivnu formu obrađene su teme normativnog okvira rodne ravnopravnosti i rodno senzitivnog jezika kao i njegova upotreba. Po preporuci Ministarstva za ljudska i manjinska prava, o tome su govorile ekspertkinje za ljudska prava Branka Vlahović i Slavica Striković.
Polaznici su zaposleni u Opštini i institucijama u kojima je opština osnivač, kao i školske ustanove. Prisutne je ispred opštine Tivat pozdravila sekretarka Sekretarijata za mlade, sport i socijalna pitanja i koordinatorka za rodnu ravnopravnost Darka Ognjanović. Ona je izrazila zadovoljstvo što iz jednog potpuno drugog ugla čujemo kako ekspertkinje vide rad lokalnih samouprava kada je rodna ravnopravnost u pitanju. Nadzor nad sprovođenjem Zakona o rodnoj ravnopravnost vrši zaštitnik ljudskih prava koji i podnosi pritužbe.

post slika