Saopštenje: Ministarka Injac u radnoj posjeti Opštini Tivat

23 apr 2021

Ministarka odbrane prof. dr Olivera Injac sa saradnicima boravila je danas u radnoj posjeti Opštini Tivat gdje se susrela sa predsjednikom Opštine Željkom Komnenovićem.

Na sastanku je razgovarano o različitim temama iz domena infrastrukture, budućoj namjeni pogona na Opatovu i kompleksu u Lepetanima, ali i povratku školskog broda Jadran na gradsku rivu Pine.

Predsjednik Opštine Komnenović je izrazio zahvalnost ministarki što je odabrala Tivat, kao prvu lokalnu upravu koju je zvanično posjetila. “Održali smo otvoren i konstruktivan sastanak, na kojem je dogovoreno da se formira radni tim koji bi činili predstavnici Ministarstva odbrane, Opštine Tivat i NVO “Arsenal”, a sa ciljem sagledavanja idejnog projekta i mogućih rješenja kada je u pitanju projekat izgradnje stambenog kompleksa na lokaciji Lukovića barake”, rekao je Komnenović. On je, takođe, naglasio važnost valorizacije prostora poput Opatova i Lepetana, koje je Vojska sačuvala i u tom smislu otvaranja novih radnih mjesta i pokretanja lokalne privrede. Najavljen je i povratak školskog broda Jadran na Pine, gdje će biti vezan u toku ljetnjih mjeseci.

“Tivat nije bio slučajan izbor za prvu radnu posjetu, imajući u vidu brojne teme od obostranog interesa, od pitanja vezanih za infrastrukturu do onih koja se odnose na bezbjednosnu tematiku i unapređivanje brojnih oblasti saradnje”, naglasila je ministarka Injac, zahvaljujući na srdačnom prijemu i pokazanom entuzijazmu svih učesnika sastanka. Na sastanku je pokrenuto pitanje valorizacije bogate vojne pomorske istorije ovog kraja, u smislu osnivanja Vojno-pomorskog muzeja.  “Namjera ove Vlade i Ministarstva odbrane je da zajedno sa lokalnim upravama radimo na zajedničkim projektima od opšteg interesa”, naglasila je Injac.

Govoreći o kompleksu u Lepetanima i pogonu na Opatovu, ministarka Injac je istakla da su ovi prostori predmet razmatranja i najavila obilazak lokacija u okviru posjete Tivtu. “U toku je proces analiziranja stanja i predstoji nam bavljenje ovim temama. Očekujem da će uskoro Vladi biti upućen predlog od strane Ministarstva, šta preduzeti sa pomenutim lokacijama”.

Biro za protokol i odnose sa javnošću Ministarstva odbrane