Saopstenje za javnost – SVJETSKA BANKA

08 feb 2012
Danas je u zvaničnoj posjeti Opštini Tivat boravila delegacija Svjetske banke na čelu sa g-dinom Željkom Bogetićem glavnim ekonomistom za Srbiju, Crnu Goru i Makedoniju. Uz g-dina Bogetića, članove tima Svjetske banke činili su i g-din Arye Hillman, kao i g-din Israel Rosario Odarte – stručni konsultanti. Tokom dvosatnog razgovora sa Predsjednikom Opštine Tivat, g-dinom Kankarašem i Petrom Vujovićem, savjetnikom u kabinetu Predsjednika, predstavnici Svjetske banke su upoznati sa kompletnom istorijom i razvojem našeg grada, naročito tokom protekle dekade. Posebna pažnja posvećena je krupnim investicionim projektima koji se realizuju na teritoriji naše Opštine, kao i javnim finansijama. Predstavnici Svjetske banke iznjeli su niz pohvala na račun funkcionisanja lokalne samuprave, razvoja grada kao i napretka investicionih projekata. G–din Bogetić je posebno Izrazio svoje zadovoljstvo načinom planiranja i raspolaganjem novčanih sredstava iz budžeta , te obećao podršku Svejtske banke u daljem napretku i razvoju grada.