Saopštenje za javnost

01 feb 2013

Povodom obilježavanja 1. Februra - Dana Grada Novog Sada, Predsjednik opštine Miodrag Kankaraš boraviće u periodu od 31.01-02.02 u zvaničnoj posjeti ovom prijateljskom gradu. Tom prilikom,gradonačelnik Novog Sada, Miloš Vučević, uručiće Februarsku nagradu prof.dr Djordju Petroviću, a u Srpskom narodnom pozorištu će tradicionalno biti upriličena Svečana akademija. Pored Tivta, potvrđen je dolazak delegacija Norica, Budve, Temišvara, Nižnjeg Novgoroda, Banja Luke, Kranja, Foče, Lublina i Ohrida, a najavljen je i dolazak predsjednika opštine Štrpce, kao i brojnih gradonačelnika i predstavnika drugih opština koji sa Novim Sadom njeguju pobratimske i prijateljske odnose.
Novi Sad obilježava Dan Grada u znak sjećanja na 1.Februar 1748 godine, kada je ukazom austrougarske carice Marije Terezije dobio status slobodnog kraljevskog grada.

KABINET PREDSJEDNIKA