SARADNJA SA PIRANOM

12 apr 2017

Predsjednica opštine Tivat dr Snežana Matijević i potpredsjednik opštine Dejan Maslovar boravili su u dvodnevnoj posjeti Piranu od 10. do 12. Aprila. Tokom ove posjete organizovan je niz sastanaka sa županom opštine Piran, dr Peterom Bosmanom i njegovim saradnicima. Cilj ove posjete je ostvarivanje saradnje dvije opštine na polju evropskih projekata i razmjene uspješnih praksi.

Dvodnevna posjeta bila je prilika za obilazak tamošnje marine, solane čiji je rad potpomognut sredstvima evropskih fondova, zdravstvenog centra Talaso Strunjan i multimedijalnog doma takodje finansiranog iz sredstava evropskih fondova. U planu je intenziviranje saradnje, imajući u vidu sličnosti ove dvije opstine u pogledu broja stanovnika, površine, glavnih djelatnosti i vizije razvoja.

Posjeta Piranu

post slika