Predsjednik SO Tivat u posjeti SO Bar

05 mar 2021

U SO Bar je danas održan sastanak predsjednice Skupštine opštine Bar – Milene Božović i predsednika Skupštine opštine Tivat dr Andrije Petkovića.

“Želimo da razgovaramo u narednom periodu sa svim susjednim opštinama ali i sa svima sa primorja. Zajedničke probleme imamo – kako se izboriti sa pandemijom, ali i kako očuvati postojeća radna mjesta. Ono što sve nas na primorju naročito brine je šta će biti sa ovogodišnjom turističkom sezonom.”, rekla je Milena Božović i dodala: “Naročito su nas interesovala iskustva opštine Tivat u legalizaciji jer je to problem koji pored svega ostalog muči opštinu Bar”. Predsjednik SO Tivat je poslije sastanka istakao da mu je veliko zadovoljstvo što je bio u prilici da posjeti svoje prijatelje iz Bara ali i da se, kako je istakao, upozna sa radom tamošnje skupštine. Petković je posebno naglasio:  “Želim da na konstruktivan način razgovaramo o daljoj mogućnosti medjuopštinske  saradnje i svim izazovima koji nas očekuju u ovim procesima tranzicije. Ovaj sastanak je posebno značajan budući da je u pitanju razgovor dvije primorske opštine koje se kao turističke destinacije susreću sa sličnim problemima tokom covid pandemije”. Predsjednik Skupštine opštine Tivat dr Andrija Petković pozvao je predsjednicu Skupštine opštine Bar na uzvratnu posjetu, što je predsjednica SO Bar Milena Božović sa zadovoljstvom prihvatila. post slika

Galerija