SASTANAK SA PREDSTAVNICIMA OIV HRVATSKA

29 okt 2019

Predsjednik Opštine Tivat dr Siniša Kusovac i potpredsjednik Ilija Janović razgovarali su sa predstavnikom i direktorom hrvatskih odašiljača i mrežnih operatera OIV, Matem Boticom i njegovim saradnicima koji su u Tivtu boravili tokom triparitetne konferencije nacionalnih odašiljača, veza i mrežnih operatera (RDC Crna Gora, Hrvatska i ETV Srbija).

Predstavnici hrvatskih operatera prezentovali su nove ideje za implementaciju zajedničkih projekata među kojima su uspostavljanje internete televizije u sklopu Radio Dux-a, te videonadzora u svrhu protivpožarnog nadgledanja rizičnih područja.

OIV je već pomagao zajednicu Hrvata u Tivtu, preko projekta HNV CG, i to kroz studijsku opremu i tehniku za radio Dux, te 55 tablet računara za polaznike nastave Škole na hrvatskom jeziku.

Predsjednik Kusovac i potpredsjednik Janović zahvalili su se na interesovanju OIV-a za unapređenje kvaliteta života hrvatske zajednice u Tivtu.

post slika