Sastanak sa predstavnicima umjetničke škole iz Norveške

12 sep 2014

Predsjednik Opštine Tivat Ivan Novosel danas je održao sastanak sa predstavnicima umjetničke škole Suldal Kulturskule iz grada Sand - Norveška, na čelu sa gospodinom Hakon Nilsenom i gospođom Aud Marit Hauge.
Predsjednik Novosel je iskazao zahvalnost povodom posjete i u prijateljskom razgovoru ih upoznao sa istorijom, kulturom i razvojem našeg grada. Gosti iz Norveške su imali priliku da se upoznaju sa metodologijom rada tivatske muzičke škole, i naglasili da je za njih to bilo veoma zanačajno i inspirativno iskustvo. Direktorka tivatske muzičke škole Pina Bubanja je istakla da izbor škole za studijsku posjetu je posebna čast i priznanje ozbiljnosti i kvaliteta rada sa učenicima, koji na državnim i međunarodnim takmičenjima postižu izvanredne rezultate. Prisutni su se složili da je ova posjeta prvi korak koji nam otvara nove mogućnosti saradnje i razmjene. Savjetnik predsjednika Petar Vujović je izrazio zainteresovanost u ime Opštine Tivat za unapređenjem međunarodne saradnje sa Norveškom i gradom Sandom na polju kulture, obrazovanja, sporta i ekonomije.

SLUŽBA PREDSJEDNIKA

post slika