Sjećanje na herojsku smrt Spasića i Mašere

17 apr 2021

U Tivtu je danas obilježena 80. godišnjica od herojske smrti oficira Milana Spasića i Sregeja Mašere.

Vijence na spomenik u Gradskom parku položili su predstavnici Mornarice Vojske Crne Gore, Opštine Tivat, OBNOR-a i Bokeljske mornarice. U ime Opštine Tivat vijenac položio predsjednik opštine Željko Komnenović, a događaju prisustvovao i potpredsjednik opštine Vladimir Arsić.

Prisutnima se u ime OBNOR-a Tivat obratio Mato Brguljannaglašavajući da je čin Spasića i Mašere za vječni ponos Tivta i cijele Crne Gore, te da bi najvažniji objekti u gradu trebalo da ponesu imena ovih heroja. 

Na današnji dan 17. aprila 1941. Milan Spasić i Sergej Mašera u tivatskom  zalivu potopili su razarač „Zagreb“, ne dozvolivši da padne okupatorima u ruke. Delegacija je položila vijenac i na mjesto porinuća broda u vali koju mještani nazivaju imenom potpoljenog razarača.

post slika

Galerija