Sjutra sadnja drveća u Njegoševoj ulici

31 okt 2023

Sekretarijat za uređenje prostora Opštine Tivat obavještava javnost da će dana 01.11.2023. (srijeda) biti vršeni radovi na pripremi terena i sadnji ukupno 10 sadnica ukrasnog drveća. U Njegoševoj ulici je predviđena sadnja sedam sadnica krupnocvjetne magnolije (lat. Magnolia grandiflora L.) radi formiranja nedostajućeg dijela drvoreda duž saobraćajnice, a na lokaciji dječjeg igrališta u parku na Trgu Dara Petkovića predviđena je sadnja tri sadnice česmine (lat. Quercus ilex L.), na pozicijama na kojima su se nekada nalazila stabla.

Radi neometanog pristupa i radova na pripremi terena i sadnji, mole se vlasnici odnosno korisnici vozila da ih blagovremeno sklone sa prostora parkinga u Njegoševoj ulici, na dijelu od poslastičarnice „Minjon“ do restorana „KLM“. Prostor parkinga treba da ostane privremeno oslobođen od vozila do završetka sadnje. Iz Opštine Tivat građanima zahvaljuju na strpljenju i razumijevanju

post slika