SPECIJALNO IZDANJE “HELLO TRAVEL BOKA” PROMOVISANO U BEOGRADU

24 maj 2019

Specijalno izdanje turističkog magazina „Hello travel Boka”, posvećeno promociji Tivta, Kotora I Herceg Novog promovisano je u hotelu Hilton u Beogradu, u prisustvu brojnih ličnosti iz javnog i kulturnog života Beograda i regiona, kao i turističkih radnika iz Crne Gore. Promociji je prisustvovao i ambasador Crne Gore u Srbiji Branislav Mićunović.

Čitaoci širom regiona će biti u prilici da se upoznaju sa najboljim što Boka ima u hotelskoj i ugostiteljskoj ponudi, kulturnim dogadjajima i sadržajima, istoriji i tradiciji i turizmu. Od plaža i hotela, prilika za uživanje u adrenalinskim sportovima i festivalima, sve do gostoljubivih Bokelja, sve je opisano u dvojezičnom magazinu na 196 strana.

Tivat je predstavljen na stotinjak stranica kao grad za mir i glamur, Mediteran u malom, kosmopolitski grad i dom najvećih investicionih projekata Porto Montenegro i Luštica Bay. Predstavljeni su, pored ostalog i tivatsko Glazbeno prosvjetno društvo Tivat i Muzička škola.

Pored TO iz Boke, strateški partner na realizaciji projekta, je JP Morsko dobro.

„Kako je Crna Gora mala zemlja ali vrlo raznovrsna i bogata brojnim pričama i temama sigurna sam da ćemo uskoro imati još neku ediciju i neku posebnu priču o ponudi i onome što daje Crna Gora. Činjenica je da su pojedine zemlje poznate po fjordovima, a najveći i najljepši fjord na Mediteranu je Bokotorski, rekla je direktorka Nacionalne turističke organizacije, Željka Radak Kukavičić.

Podsjećajući da su mnogi pisci, pjesnici i putopisci pisali o Boki, Crnoj Gori i prenosili svoje doživljaje sa najljepšim jutrima i zalascima sunca, Kukavičić Radak je istakla da šetnja ili korak kroz bilo koji grad u Bokokotorskom zalivu jeste šetnja kroz istoriju.

„Boka je jedna od najinspirativnijih regija u bivšoj Jugoslaviji i na Balkanu, ali i u Evropi u cjelini jer sam, kao urednik mnogih časopisa i kao putopisac, obišao jedan veliki dio svijeta. Boka je po meni jedan od naljepših spojeva prirode, kulture i uticaja sa svih strana. To je fascinatno mjesto gdje možete vidjeti svijet u malom“, kaže urednik magazina Robert Čoban.

“U magazinu se, kad je u pitanju Tivat, insistira na mješavini starog i savremenog luksuznog turizma. To je mjesto za svakoga, mjesto gdje je omogućen provod i za bogate, ali i one sa manje novca, istakao je Čoban.

“Ovog ljeta tivtujte!”, pozvala je prisutne direktorka TO Tivat Gabrijela Glavočić, predstavljajući kalendar dogadjaja u Tivtu tokom narednih 5 mjeseci.

Medju zvanicama su bili pop zvijezda Sergej Ćetković sa suprugom Kristinom, Knez, Igor Lazić Niggor, Djordje David, Ivana Jordan, Ortodox Kelts, glumica Vjera Trifunova Mujović I mnogi drugi.

Hello travel Boka3

Hello travel Boka