Tekbol stolovi postavljeni u Tivtu

24 jun 2023

U sklopu projekta „Tekbol u Tivtu“, a u saradnji sa Opštinom i Turističkom organizacijom Tivat, u Tivtu su postavljena tri TEQ stola, i to u dvorištu JU OŠ „Drago Milović“, na pomoćnom stadionu FK Arsenal i u SC Župa. Tim povodom, u petak, 23. juna, održana je promocija TEQ sportova, u kojoj su učestvovali učenici osnovne škole, članovi mlađih kategorija FK Arsenal, kao i mladi odbojkaši i odbojkašice Odbojkaškog kluba Gimnazijalac. Promociji su prisustvovali i predsjednik Opštine, Željko Komnenović, potpredsjednik Opštine, dr Andrija Petković, sekretarka za društvene djelatnosti, Olivera Mišković Vidojević, menadžerka opštine, Patricija Pobrić, direktorica OŠ “Drago Milović”, Slavka Mirković, direktorica Turističke organizacije Nina Lakićević i direktor Sportske dvorane, Predrag Kovačević. „Odlični su stolovi i za tekbol, ali i za odbojku i stoni tenis. Ovo je tek početak naše saradnje sa Tekbol savezom Crne Gore. Šest stolova ćemo postaviti na šest lokacija u Tivtu. Tekbol je sport budućnosti, a Opština Tivat gleda u budućnost. Ja se iskreno nadam da će Tivat i kroz tekbol imati svog reprezentativca na Olimpijadi. Sve i da ne bude tako, u planu nam je popularizacija ovog sporta u Tivtu. Spremamo i spektakl sredinom avgusta na Rivi.” – kazao je potpredsjednik Opštine dr Andrija Petković. „Iskoristiću priliku da se zahvalim Opštini Tivat i Turističkoj organizaciji Tivat za podršku u realizaciji ovog projekta. Multifunkcionalnost TEQ stolova je poruka koju smo danas htjeli da pošaljemo djeci, jer se na ovom stolu mogu igrati mnogi sportovi. Nakon postavljanja šest stolova, 19. i 20. avgusta na Gradskoj rivi Pine organizujemo veliki tekbol turnir.” – rekao je Milorad Šutulović, predsjednik Tekbol saveza Crne Gore.

post slika

Galerija