TIVAT DOBIO GLAVNOG GRADSKOG ARHITEKTU

16 sep 2019

Opština Tivat je potpisala Sporazum o saradnji sa Glavnim gradskim arhitektom Opštine Nikšić o pružanju usluga davanja saglasnosti na idejna rješenja projekata za objekte na teritoriji opštine Tivat.

S tim u vezi, zahtjeve za davanje saglasnosti na idejna rješenja investitori ubuduće treba da podnose u administrativnoj zgradi Opštine Tivat (I sprat, Građanski biro).

Obaveze Glavnog gradskog arhitekte su da daje saglasnosti na idejno rješenje zgrade, trga i ostalih javnih prostora u naseljima; provjerava usaglašenosti idejnog rješenja sa urbanističkim projektom u skladu sa zakonom; da propisuje smjernice za usklađivanje spoljnog izgleda objekata u skladu sa članom 154  Zakona o planiranju prostora i izgradnji objekata, kao i da daje saglasnosti u pogledu spoljenjeg izgleda privremenog objekta. Njegova obaveza je i izrada projektnog zadatka za urbanistički projekat, kao i druge obaveze predviđene Zakonom o planiranju prostora i izgradnji objekata.

Glavni gradski arhitekta opština Tivat i Nikšić je Nebojša Adžić.