TIVAT OBILJEŽAVA KAMPANJU „16 DANA AKTIVIZMA PROTIV NASILJA NAD ŽENAMA“

18 nov 2019
Opština Tivat obilježiće i ove godine kampanju „16 dana aktivizma protiv nasilja nad ženama“, od 25. novembra, Međunarodnog dana protiv nasilja nad ženama do 10. decembra – Međunarodnog dana ljudskih prava. Kampanja će početi okruglim stolom „Pričajmo o nasilju“, u ponedjeljak, 25. novembra u 13 časova u Opštini Tivat i u organizaciji Centra za socijalni rad. Akcija „Za zdravlje žena“ biće upriličena u četvrtak, 28. novembra u 10 časova u Domu zdravlja, a dan kasnije Ministarstvo za ljudska i manjinska prava prirediće tribinu „Pričajmo o nasilju“. Drugog decembra u OŠ „Branko Brinić“ u Radovićima biće upriličen aktivan dan pod nazivom „Fitnes za dame“, dok će od 3. do 5. decembra biti priređene filmske tematske večeri. Odjeljenje za borbu protiv trgovine ljudima organizovaće predavanje na temu „Mehanizmi pomoći i podrške žrtvama trgovine ljudima“, u srijedu, 4. decembra. Naredna dva dana, u  saradnji sa Aikido Akademijom Tivat i SMŠ „Mladost“ biće organizovani kursevi samoodbrane za žene, 5. i 6. decembra. Radionica „Ljudska prava“ biće održana u utorak, 10. decembra u 17 časova, u Omladinskom klubu Tivat. Kampanju „16 dana aktivizma protiv nasilja nad ženama“ Opština Tivat obilježava od 2012. godine brojnim aktivnostima u koje su uključeni sportski kolektivi, prosvjetne radnice, ekspertkinje i relevantne institucije na lokalnom i državnom nivou kako bi ukazali na važnost sprječavanja svih vidova nasilja u društvu. post slika