TRENING „Jačanje kapaciteta organa za sprovođenje zakona za identifikovanje žrtava trgovine ljudima/djecom RE populacije

06 jun 2013

Kancelarija za borbu protiv trgovine ljudima Crne Gore, NVO “Crnogorski ženski lobi” uz podršku organizacije “Fair Girls” iz SAD, organizovali su 17 maja. u Bečićima jednodnevni trening u okviru sveobuhvatnog projekta „Jačanje kapaciteta organa za sprovođenje zakona za identifikovanje žrtava trgovine ljudima/djecom RE populacije“.

Predstavnica Opštine Tivat mr.Darka Ognjanović predstavila je način komunikacije i razmjene informacija između organa za sprovođenje zakona i civilnog društva u Opštini Tivat.
Cilj treninga je da se kroz razvoj i implementaciju obuke podstakne bolja identifikacija, pružanje usluga oporavka žrtva trgovine ljudima/djecom i krivično gonjenje trafikanata.
Predavači na ovom treningu su :
                    Tijana ŠUKOVIĆ, Kancelarija za borbu protiv trgovine ljudima
                     Aida PETROVIĆ, NVO Crnogorski ženski lobi