Tribina “Sa anksioznošću na ti”

01 jun 2022

JU Gradska biblioteka Tivat u saradnji sa opštinskim Sekretarijatom za društvene djelatnosti u petak 03. juna sa početkom u 20.30h, u atrijumu Galerije Buća (mala ljetnja scena) organizuje tribinu na temu “Sa anksioznošću na ti“.

Prema podacima Svjetske zdravstvene organizacije u poslednjih nekoliko godina primjetan je evidentan porast osoba koje pate od nekog tipa anksioznog poremećaja.

Ako su nam strepnja i strah biološki dati, takoreći usađeni, zašto se u savremenom društvu taj broj povećava i ima tendenciju daljeg rasta? Da li postoji razliku između racionalnog i iracionalnog, ako se isto ispoljavaju? Kada su reakcije na strah adekvatne, a kada nisu?

“Ovom radionicom razotkrivamo prirodu anksioznosti, nivoe njenog ispoljavanja, te empirijski potvrđene tehnike efikasnog suočavanja” – kazali su iz Gradske biblioteke.

Sa učesnicima radionice razgovaraće Olivera Marković, specijalista medicinske psihologije – psihoterapeut.

post slika