U PONEDJELJAK POČINJU DANI EVROPSKE BAŠTINE U TIVTU

20 sep 2019

Opština Tivat - Sekretarijat za kulturu i društvene djelatnosti ove godine, uz podršku Ministarstva kulture, a u saradnji sa JU Centar za kulturu Tivat, JU Muzej i galerija ,JU Muzička škola Tivat, Lustica Bay, priključuje se manifestaciji “Dani evropske baštine” koja će se realizovati naredne sedmice širom Crne Gore.

Navedena manifestacija   pokrenuta je na inicijativu Savjeta Evrope i Evropske komisije, a u cilju da se kulturna baština približi široj javnosti. Obilježava se tradicionalno svakog septembra u 50 država potpisnica Evropske konvencije o kulturi, a karakteriše  je jedinstvena tema koja se bira na evropskom nivou.

Tema Dana evropske baštine za ovu godinu je “Umjetnost i zabava: baština na pozornici”, a u našoj opštini obilježiće se nizom događaja:

• u ponedjeljak, 23. septembra, u 09:00 sati,  u okviru Muzeja i galerije, biće realizovan događaj “Baština u dječijim očima”. Ovom prilikom učenici srednje škole će biti u ulozi kustosa, te posjetiocima približiti sadržaj muzejske zbirke i pokazati kako oni vide kulturnu baštinu;
  • u srijedu, 25. septembra, u 18:00 sati, u prostorijama Narodne biblioteke i čitaonice Centra za kulturu biće organizovan “Dan posvećen Antu Staničiću” čiji je cilj da učenici kroz analizu djela poznatog dječijeg pisca porijeklom iz Tivta, Anta Staničića, upoznaju  publiku sa značajem djela autora i vrijednosti koju je ostavio u književnosti;
  • petak, 27. septembar u 18:00 sati, rezervisan je za “Dan muzike u Radovićima”,  gdje će publika, u naselju Lustica Bay, imati priliku da uživa u izvođenju poznatih kompozicija u interpretaciji učenika Muzičke škole. Prevoz do Lustice biće organizovan.