U TOKU PRIPREMA ZA PRVI MEĐUNARODNI KARNEVAL U TIVTU

09 mar 2018

Održan je prvi sastanak Organizacionog odbora Međunarodnog karnevala u Tivtu koji čine predstavnici Opštine Tivat, Turističke organizacije, Centra za kulturu i NVU Maškarada Tivat, a kojim predsjedava sekretarka Sekretarijata za kulturu i društvene djelatnosti Opštine Tivat, Dubravka Nikčević.

Na sastanku su rezimirane dosadašnje aktivnosti i predstojeći koraci u organizaciji ove, za Tivat, značajne manifestacije. Tri mjeseca prije karnevala koji će se održati 8-10. juna 2018. godine izvršena je rezervacija smještajnih kapaciteta za oko 300 inostranih karnevalista iz Italije, Slovenije, Hrvatske, Bosne i Hercegovine, Srbije, Makedonije i Albanije. Promocija je otpočela u februaru mjesecu na sajmu turizma u Beogradu, kao i na Riječkom i Strumičkom karnevalu u februaru, kada su inicijalno i kontaktirane prve karnevalske grupe iz inostranstva.

Potvrđena je odlučnost Odbora da karneval bude organizovan na zavidnom nivou uz određene specifičnosti u odnosu na okruženje, kao što su „Maškarani bal na vodi“ i bal pod maskama za diplomatski kor. Za ostvarenje ovog plana pored definisanog pokroviteljstva Opštine Tivat i Turističke organizcije Tivat biće potrebno i sponzorstvo ostalih institucija i značajnijih gradskih privrednika, kako bi zajedničkim snagama bio stvoren novi kulturno-turistički brend grada, zaključeno je na sastanku organizacionog odbora. U sklopu Međunarodnog karnevala biće organizovan i prvi ljetnji dječji karneval na kom će učestvovati djeca iz vrtića i osnovnih škola iz Tivta i gradova okruženja.

Potvrđena je i preporuka za učlanjenje Tivta u Federaciju evropskih karnevalskih gradova, a realizacija se očekuje na 38. konvenciji Federacije koja se održava u Šapcu u maju 2018. godine, saopštili su iz organizacionog odbora karnevala.